czwartek, 12 września 2013

Jakub i siedmiu złodziei

Tytuł: Jakub i siedmiu złodziei
Autor: Madonna
Wydawnictwo: Zysk i S-kaStreszczenie: W małej wiosce żył szewc Jakub. Miał jedynego syna Michała, który bardzo ciężko zachorował. Żaden z lekarzy nie był w stanie pomóc i ojciec powoli zaczął tracić nadzieję. Udał się do starca, który ponoć umiał rozmawiać z aniołami błagać go o pomoc dla syna. Starzec obiecał pomodlić się za chorego Michała. Kiedy następnego dnia odwiedził go Jakub z wielkim smutkiem oznajmił mu, że nie udało mu się porozmawiać z aniołami, bo bramy niebios były zamknięte. Rozpacz Jakuba była tak wielka, że starzec obiecał, że spróbuje jeszcze raz. Tym razem zwołał do siebie największych nicponi i rzezimieszków. Poprosił ich o modlitwę za chłopca. Tym razem zostaje ona wysłuchana a starzec tłumaczy swojemu wnukowi dlaczego tak się stało, że jego modlitwa, człowieka dobrego i pobożnego nie została wysłuchana, a siedmiu złodziejom się udało.

Wrażenia rodzica: To kolejna książka Madonny, sięgnęliśmy po nią po bardzo pozytywnym wrażeniu po Jabłkach pana Peabodyego. Tak pisze o niej Madonna:
"Inspiracją do tej książki była opowieść, której autorem jest Baal Shem Tov, wielki mędrzec i nauczyciel chasydzki, żyjący na Ukrainie w XVIII wieku.
Jest to opowieść o tym, że każdy z nas, chociażby wydawał się najbardziej marny, może otwirzyć wrota niebios. Wystarczy, byśmy potrafili wystąpić przeciw swej egoistycznej naturze, a zyskamy możność sprawiania cudów w swoim życiu i w życiu innych."
Bardzo mądra i ciekawa opowieść. Książka jest przepięknie zilustrowana przez wielokrotnie nagradzanego ilustratora Gennady Spirin'a.

Wrażenia dziecka: Chłopcom podobała się opowieść, nie zdołali jej do końca zrozumieć, ale zadowolili się wytłumaczeniem, że złodzieje otworzą każdą bramę, nawet do niebios :). Bardzo podobały im się ilustracje byli nimi wręcz zafascynowani.

Sugerowany wiek: 6+

Ogólna ocena: Polecam, ciekawa, mądra, pięknie zilustrowana książka nie tylko dla dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz