wtorek, 16 kwietnia 2013

Yeti

Tytuł: Yeti
Autor: Eva Susso
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Kiedy spadł pierwszy śnieg dwaj bracia Uno i Mati wychodzą pozjeżdżać na desce. Po chwili beztroski okazuje się, że nie mogą znaleźć drogi do domu. Nagle staje przed nimi człowiek śniegu. Yeti chwyta chłopców i zaczyna biec. Uno cieszy się na przygodę, a Mati ma nadzieję, że stwór zabierze ich do domu. Okazuje się jednak, że Yeti zabiera ich do swojej groty. Jest bardzo ładnie urządzona i mieszka w niej jeszcze jeden Yeti - chłopcy domyślają się, że to dziadek ich nowego przyjaciela. Cała czwórka przygotowuje posiłek, potem wspólnie jedzą i ucinają sobie drzemkę. Mati cały czas tęski za tatą więc Yeti zabiera chłopców do domu.

Wrażenia rodzica: Ciepła i zabawna historyjka. Przepięknie ilustrowana przez Beniamina Chauda, którego znamy z serii o Pomelo. Podoba mi się to, że każdy z braci inaczej reaguje na przygodę - Uno jest podekscytowany a Mati nieufny i odrobinę wystraszony. Każde dziecko może utożsamić się z postacią, która bardziej do niego pasuje.

Wrażenia dziecka: S. bardzo polubił tę książkę. Nie jest za długa, jest dreszczyk emocji, można długo oglądać ilustracje. Bardzo chciałby spotkać Yeti i snuje opowieści o tym jak to będzie jak pojedziemy w góry. Bo wierzy, że na pewno odnajdzie grotę stwora.

Sugerowany wiek: 3+

Ogólna ocena: Polecam. Zabawna książka dla maluchów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz