poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Tajemnicze przygody Kubusia

Tytuł: Tajemnicze przygody Kubusia
Autor: Maciej Orłoś
Wydawnictwo: ZnakStreszczenie: W książce znajdziemy pięć przygód przedszkolaka Kubusia. Rzeczywistość przeplata się tu z magią, podczas wycieczki do zoo, chłopiec zakłada okulary, które sprawiają, że staje się niewidzialny. Dodatkowo rozumie mowe zwierząt i odbywa rozmowę z Hipopotamicą Anielcią. Innego razu gra z kuzynem magiczą piłką i spotyka w lesie grupę zwierząt, które uczą mówić się ludzkim głosem. W szpitalu rozmawia z misiem Maćkiem z ulubionej książeczki, a w nocy jego przytulanki wymykają się na wycieczkę do Pałacu Kultury. W sklepie z zabawkami Kubuś spotyka przybysza z innej planety, który umie mówić tylko po angielsku.

Wrażenia rodzica: Trudno mi ocenić tę książkę. Jest przeciętna, nic jej nie wyróżnia. Historyjki są ciekawe, ale niczym nie zaskakują ani nie zachwycają. Obrazków jest dosyć mało (dla czytelników w wieku ok 4, bo tak oceniam, powinno być ich więcej) i też nie wnoszą dużo do książki. Nie oceniam książki negatywnie, ale nie poleciłabym jej specjalnie kupować.

Wrażenia dziecka: 6 letni M. trochę nudził się przy lekturze. Historyjki były dla niego zbyt dziecinne. Nie brałabym jednak pod uwagę wieku, tylko bardziej to co dziecko do tej pory czytało. Za to S. bardzo się podobało. Tak więc myślę, że to książka na początki dłuższych czytań.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Przeciętna pozycja, niczym się nie wyróżniająca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz