niedziela, 30 grudnia 2012

Piaskowy wilk i prawdziwe wymysły

Tytuł: Piaskowy wilk i prawdziwe wymysły
Autor: Asa Lind
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Karusia mieszka w domu nad morzem ze swoimi rodzicami. Nie ma rodzeństwa ale za ta ma wspaniałego przyjaciela (chociaż rodzice twierdzą że jest wymyślony). W grocie na plaży koło domu mieszka piaskowy wilk. Jest świetnym towarzyszem zabaw, zawsze wysłucha problemów i zawsze pomoże znaleźć rozwiązanie. Razem z nim Karusia może zastanawiać się nad ważnymi kwestiami: po co w ogóle są zegary? czy da się cofnąć czas? czy można zmieniać decyzje? i co należy ze sobą zabrać jak się ucieka z domu.

Wrażenia rodzica: To już trzecia część przygód Karusi. Opowiadania są bardzo spokojne, to nie jest książka przygodowa, na każdej kartce mamy naprawdę głębokie refleksje nad życiem. Karusia z Piaskowym Wilkiem analizują otaczający ich świat i razem sobie filozofują. Świetna książka do wyciszenia i pobudzenia kolejnych dyskusji z dzieckiem.

Wrażenia dziecka: M.bardzo lubi Piaskowego Wilka. Ten tom również przypadł mu do gustu. Często przerywa czytanie i ciągnie jakiś wątek w swoich przemyśleniach. Mimo że na co dzień jest bardzo energiczny, przy lekturze wycisza się i wpada w refleksyjny nastrój.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Polecam, świetna książka pobudzająca do refleksji nad otaczającym światem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz