niedziela, 25 listopada 2012

Tajemnica mumii

Tytuł: Tajemnica mumii
Autor: Martin Widmark
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: W muzeum w Valleby zaczynają dziać się przerażające rzeczy - ożyła jedna z egipskich mumiii kradnie obrazy! A na dodatek wysyła do pani dyrektor list z pogróżkami. Lasse i Maja wkraczają do akcji. Na początku krąg podejrzanych jest spory - kasjerka, która bardzo lubi wydawać pieniądze, strażnik, który ma siedmioro dzieci, sprzątaczka, która najwyraźniej ma konflikt z panią dyrektor. Ta ostatnia też jest bardzo niesympatyczna. Ale jak młodzi detektywni dokładnie analizują poszczególne fakty prawda wychodzi na jaw.

Wrażenia rodzica: Bardzo fajna tajemnica. Rozwiązanie nie jest oczywiste i nie jest też totalnie abstrakcyjne, jak w niektórych częściach. Trzeba czytać bardzo uważnie, żeby znaleźć złodzieja. Ta część bardzo mi się podobała.

Wrażenia dziecka: M. nie zdołał zdemaskować sprawcy ale bawił się świetnie. Każda kolejna czytana część przynosi mu więcej radości. Co chwila kazał się zatrzymywać i czytać jakiś fragment jeszcze raz, bo mógl tam być ważny trop :)

Sugerowany wiek: 5+

Ogólna ocena: Polecam, bardzo wciągająca tajemnica.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz