sobota, 20 października 2012

Kubuś idzie do przedszkola

Tytuł: Kubuś idzie do przedszkola
Autor: Vilma Costetti i Monica Rinaldini
Wydawnictwo: Czarna OwieczkaStreszczenie: Kubuś od dawna wiedział, że pójdzie do przedszkola, ale nie zawracał sobie tym głowy. Kiedy nadszedł ten dzień był trochę zaciekawiony, ale przede wszystkim był pewnien obaw. Dlaczego mama nie może zostać z nim? A jak zapomni go odebrać? A jak się zgubi? Po co ma bawić się w przedszkolu jak może się bawić w domu? Na szczęście zanim Kubuś naprawdę zaczął się bać, podeszła do niego miła pani o ciepłym spojrzeniu. Pani, która jak Kubuś płacze nie mówi mu, że tak się chłopcy nie zachowują tylko pomaga mu zrozumieć co czuje.
Książka kończy się rozdziałem "Porozmawiajmy o potrzebach i uczuciach", który pomaga rodzicom nauczyć dzieci rozumieć i radzić sobie ze swoimi emocjami.

Wrażenia rodzica: Świetna książka terapeutyczna. Prosty tekst, ładne ilustracje, a przede wszystkim temat bliski sercu wielu 3-latkom. Mi też ta książka pomogła zrozumieć jak czuje się S., jaka burza emocji się w nim zderza.

Wrażenia dziecka: S. był absolutnie zachwycony tą książką. Słuchał jej z takim zdumieniem, że aż otworzył buzię. Nie mógł uwierzyć, że ktoś przeżywa to samo co on i że nie ma w tym nic złego. Nazywanie uczuć było dla niego świetną zabawą, Potem wymienialiśmy również cechy, które go charakteryzują. Bardzo podniosło to jego samoocenę. Po lekturze tej książki zaczął z mniejszym smutkiem chodzić do przedszkola, wie ze może mi powiedzieć, że się boi. Wracamy do tej lektury i bardzo podnosi go ona na duchu.

Sugerowany wiek: 3+

Ogólna ocena: Polecam dla wszystkich maluchów, którzy zaczynają przygodę z przedszkolem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz