niedziela, 9 września 2012

Tajemnica diamentów

Tytuł: Tajemnica diamentów
Autor: Martin Widmark
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Tajemnica diamentów to pierwsza część serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". Na początku mamy krótkie wprowadzenie - kto to jest detektyw i jak wyposażone jest biuro dwójki przyjaciół. Pierwszym klientem biura jest właściciel sklepu jubilerskiego Muhammed Karat. Od paru dni z jego sklepu codziennie ginie jeden diament. Jak tak dalej pójdzie, to będzie musiał zamknąć interes. Lasse i Maja mają udawać, że są nowi pracownikami i dokładnie obserwować pozostałych zatrudnionych. Jak zwykle okazuje się, że krąg podejrzanych jest szeroki. Powoli jednak młodzi detektywi dopasowują wszystkie części układanki.

Wrażenia rodzica: Książka bardzo mi się podoba. Ciekawa, wciągająca fabuła, barwne postacie. Dziecko słuchając opowieści musi być skupione, tak więc seria wspaniale wspomaga koncentrację. Rozwiązanie zagadki jest zaskakujące aczkolwiek zupełnie prawdopodobne (w przeciwieństwie do niektórych części).

Wrażenia dziecka: M. nie mógł się doczekać czytania tej części. Jak usłyszał, że przyniosłam "Tajemnicę diamentów" od razu chciał się dowiedzieć co się stanie i czy ktoś kradnie diamenty? Po co? Już od samego początku próbował znaleźć najmniejszą choćby poszlakę, żeby zdemaskować złodzieja.

Sugerowany wiek: 5+

Ogólna ocena: Polecam tę część (ale wcale nie trzeba od niej zaczynać).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz