poniedziałek, 2 lipca 2012

Czarownica Lili

Tytuł: Tajemnica Atlantydy czyli Lili w podwodnym świecie
Autor: Knister
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia


Streszczenie: Kolejne przygody dziewczynki, która pewnego dnia obok łóżka znalazła księgę czarów. Tym razem za jej pomocą przenosi się do legendarnej Atlantydy. Na miejscu okazuje się, że przybyła w samą porę, ponieważ jej mieszkańcy, Akwanauci, znaleźli się w poważnych tarapatach. Lili musi zmierzyć się ze strasznym krakenem.

Wrażenia rodzica:  Książka jest ciekawa i bardzo dobrze się ją czyta. Historia trzyma dziecko w napięciu. Na końcu znajduje się opisów dwóch "sztuczek" - jak wykonać kulę z Atlantydy oraz w jaki sposób zanurzyć szklankę z kartką w środku, tak aby papier pozostał suchy. Książka ma ładne, czarno-białe ilustracje. Jest idealna do nauki samodzielnego czytania, ze względu na dużą czcionkę.

Wrażenia dziecka: M. słuchał opowieści z zapartym tchem. Tematyka na pewno zainteresuje dzieci - nie dość że czary to jeszcze Atlantyda. M. nie chciał przerywać lektury i najchętniej wysłuchałby od razu całej książki (co zresztą jest możliwe, bo zawiera ona 4 rozdziały, my czytaliśmy po jednym na raz).

Sugerowany wiek: 5+

Ogólna ocena: Polecam szczególnie do nauki samodzielnego czytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz