piątek, 29 sierpnia 2014

Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

Tytuł: Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu
Autor: C. S. Lewis
Wydawnictwo: Media RodzinaStreszczenie: Trwa II wojna światowa. Łucja i Edmund Pevensie spędzają wakacje u nieznośnego kuzyna Eustachego Klarencjusza Scrubba. Rodzeństwo bardzo tęskni za Narnią i często wspomina swoje przygody. Jest to dla Eustachego kolejny powód do dokuczania starszym kuzynom. Pewnego dnia dzieci wpatrują się w obraz wiszący w ich pokoju. Łucja dostrzega podobieństwo przedstawionego na nim statku do floty Narnijskiej. Nagle obraz zaczyna ożywać a chwilę później cała trójka znajduje się w Narnii na statku "Wędrowiec do Świtu". Rodzeństwo ma pomóc Kaspianowi w odnalezieniu zaginionych baronów narnijskich, których zły Miraz wysłał za morze. Po drodze czyha na nich wiele niebezpieczeństw, muszą też uporać się z nieznośnym Eustachym.

Wrażenia rodzica: O cyklu pisałam już tu. Ta część bardzo mi się podobała. Bardzo dużo się dzieje, przeżywamy wiele różnorodnych przygód. Ciężko się oderwać od czytania.
Książka znajduje się na Złotej Liście fundacji Cała Polska czyta dzieciom w kategorii wiekowej 8-10 lat.

Wrażenia dziecka: M. był trochę zawiedziony po poprzednich częściach, że centralnym punktem wydarzeń nie była wielka bitwa. Jednak liczne przygody trzymały obydwu chłopców w napięciu.
M. ma audiobook czytany przez Jerzy Zelnika i Agnieszka Greinert, ale jakoś nie przypadł mu do gustu. Woli mamę :) Muszę przyznać, że mi również się go ciężko słuchało.

Sugerowany wiek: 6+

Ogólna ocena: Wspaniała lektura dla całej rodziny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz