czwartek, 3 lipca 2014

O Grzesiu, chłopczyku, który nie przestawał zadawać pytań

Tytuł: O Grzesiu, chłopczyku, który nie przestawał zadawać pytań
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: ZnakStreszczenie: Grzesiu zadaje mnóstwo pytań, a jego rodzice cierpliwe na nie odpowiadają. Dzięki Grzesiowi dowiemy się m.in. dlaczego nie jesteśmy tacy sami, gdzie byliśmy jak nas nie było, dlaczego się boimy, dlaczego trzeba chodzić do przedszkola i co to jest śmierć.

Wrażenia rodzica: Generalnie książka mi się podoba. W bardzo prosty sposób, oszczędny w słowach przedstawione są problemy, które najczęściej zaprzątają małe główki. Każdy króciutki dialog w formie komiksu podsumowany jest dużą ilustracją i podsumowującym hasłem, np. "czasem potwory istnieją tylko w naszej głowie".
Zastrzeżenie mam tylko do kwestii światopoglądowych - tata Grzesia jest zwolennikiem darwinizmu, natomiast mama kreacjonizmu. Wprowadza to trochę chaosu, szczególnie dla dzieci, które do tej pory znały tylko drugą teorię.

Wrażenia dziecka: Książka skierowana jest do młodszego czytelnika, takiego w wieku S. jednak M. też do nas dołączył i słuchał i oglądał z wielkim zainteresowaniem. S. bardzo polubił tę książkę i nie chciał jej odłożyć nawet jak skończyliśmy - chciał koniecznie "jeszcze poczytać o Grzesiu". S. bardzo lubi książki o problemach trapiących przedszkolaków, widzę, że bardzo mu pomagają poradzić sobie z własnymi emocjami.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Polecam, ciekawa lektura, bardzo ładna szata graficzna.

1 komentarz:

  1. Dzień dobry. Czy zgodziłaby się Pani odsprzedać mi tę książkę? Pozdrawiam Magda mama Jasia logos22@o2.pl

    OdpowiedzUsuń