środa, 25 czerwca 2014

Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie

Tytuł: Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie
Autor: Gunilla Bergstrom
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Albert Albertson ma pięć lat i najbardziej lubi dwie rzeczy: bawić się z tatą i skrzynkę z narzędziami, którą niestety nie może się bawić, bo jest tam piła. Są jednak dni, kiedy tata chce mieć spokój i nie ma czasu na zabawę z Albertę. Wtedy tata pozwala Albertowi na zabawę skrzynką, ale musi uważać na piłę. Pewnego takiego dnia Albert wymyślił świetną zabawę ze skrzynką. Skończyła się wspólną zabawą z tatą.

Wrażenia rodzica: Bardzo ciekawa część. Podoba mi się przewrotny tytuł - do końca nie wiadomo co takiego Albert wymyślił - samodzielną zabawę czy sposób na oderwanie taty od gazety? Opowiastka jest jak zwykle ciekawa i śmieszna. Jak zwykle porusza ważne dla przedszkolaków kwestie. Całość dopełniają kolorowe ilustracje.

Wrażenia dziecka: S. bardzo lubi książeczki o Albercie. Ta jakoś specjalnie go nie zachwyciła, dla niego nie wyróżnia się spośród innych. Nie wiem z czego to wynika, ale są część które pokocha od pierwszego czytania i są takie, które nie robią na nim szczególnego wrażenia.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Polecam, świetna seria dla przedszkolaków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz