poniedziałek, 10 marca 2014

Tajemnica miłości

Tytuł: Tajemnica miłości
Autor: Martin Widmark
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: W Valleby zostaje zorganizowany festiwal miłości. Pieniądze uzbierane podczas zabawy mają zostać przekazane na pomoc biednym dzieciom. Podczas finału festiwalu odbywa się konkurs tańca. Kiedy zwycięzcy zostają ogłoszeni dochodzi do serii niespodziewanych zdarzeń. Podczas zamieszania dochodzi do kradzieży. Sprawca zostaje szybko zdemaskowany - ale czy na pewno?

Wrażenia rodzica: Ta książka wyróżnia się spomiędzy pozostałych części cyklu kolorowymi ilustracjami. A w zasadzie nie kolorowymi ale czarno-biało-czerwonymi. My czytaliśmy tę część na Walentynki i musze przyznać, że były to miłe chwile. Ten dodatkowy kolor wnosi prawdziwy miłosny klimat :)

Wrażenia dziecka: Chłopcom podobała się ta część. Mimo pierwszego wrażenia (brokat na okładce i dużo czerwoności i różowości) tekst nie jest "dziewczyński" a to kluczowa sprawa dla małych "prawdziwych mężczyzn" jak moi synowie. Element romantyczny zainteresował M., bo powoli zaczyna się interesować tym tematem.

Sugerowany wiek: 6+

Ogólna ocena: Ciekawa tajemnica, ciut inna od pozostałych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz