piątek, 17 stycznia 2014

Wesoły Ryjek

Tytuł: Wesoły Ryjek
Autor: Wojciech Widłak
Wydawnictwo: Media RodzinaStreszczenie: Tytułowy Wesoły Ryjek to mała świnka, która mieszka z mamą, tatą i żółwiem przytulanką. Każdy rozdział to osobna historyjka - imieniny mamy, wycieczka za miasto, budowanie szałasu.

Wrażenia rodzica: Na początku książka mnie trochę irytowała, zwłaszcza to "imię" głównego bohatera. Jak już się przyzwyczaiłam to spodobała mi się. Historyjki są krótkie, nie powiązane ze sobą więc dziecko nie musi pamiętać, co się wydarzyło poprzednim razem. Na końcu każdej historyjki jest krótkie podsumowanie, czego nauczył się dziś Wesoły Ryjek. Dodatkowo książeczka jest bardzo ładnie wydana, ilustracje może nie powalają ale całość jest bardzo zgrabna. Myślę, że to bardzo propozycja na pierwsze dłuższe teksty.

Wrażenia dziecka: S. bardzo polubił Wesołego Ryjka. Na raz czytamy kilka historyjek, bo on już jest zaprawiony w boju. Teksty często nawiązują do spraw, które zaprzątają małe główki, oswajają ze strachami. M. jest za duży na te opowiastki, nudzą go, więc jest to książka na krótki czas.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Polecam na pierwsze dłuższe teksty dla malucha.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz