środa, 29 stycznia 2014

Jak tata się z nami bawił

Tytuł: Jak tata się z nami bawił
Autor: Ulf Stark
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Pewnego dnia tata zaproponował Jannemu i Ulfowi wspólną zabawę. Chłopcy byli bardzo zdziwieni, ponieważ dotąd nigdy nie bawili się z tatą. Tata zaproponował zabawę w chowanie klucza. Każdy po kolei chowa gdzieś klucz a następnie reszta go szuka korzystając ze wskazówek "ciepło" i "zimno". Najmłodszy Ulf chowa klucz w bardzo nietypowe miejsce. Po skończonej zabawie tata oznajmia mamie, ze na jakiś czas wystarczy mu zabaw.

Wrażenia rodzica: Generalnie książeczka jest bardzo ładna, bogatko zilustrowana, dość krótki i prosty tekst, Wszystko by było w porządku gdyby nie to, że zabawa z tatą pokazane tu jest jako wyjątkowe zdarzenie. Na początku chłopcy są zdziwieni, że tata w ogóle postanowił się z nimi bawić. Zachowują się sztucznie, byle tylko tata był zadowolony. Na koniec tata oświadcza, że do następnej zabawy upłynie sporo czasu.

Wrażenia dziecka: Chłopcy nie zauważyli tego, że zabawa z tatą to wyjątkowe wydarzenie. Skupili się na samym jej opisie. A że wydarzenia są śmieszne to byli lekturą rozbawieni.

Sugerowany wiek: 3+

Ogólna ocena: Nie polecam. Można znaleźć sporo innych książek, w której tata nie będzie przedstawiony jako ktoś odległy i nieosiągalny do zwykłych zabaw.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz