piątek, 4 października 2013

Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu

Tytuł: Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu
Autor: Marcin Mortka
Wydawnictwo: Zielona SowaStreszczenie: Tytułowy Tappi to sympatyczny wiking mieszkający w magicznym Szepczącym Lesie. Można tu spotkać wiele przeróżnych stworzeń, niekoniecznie przyjaźnie nastawionych. Jednak Tappiemu dobrze żyje się w swojej Chatce. Do czasu. Do czasu kiedy jego natura wikinga zaczyna domagać się przygody. Kiedy Tappi dowiaduje się, że zły jarl Surkol zamknął w lochu jego przyjaciela drwala Sigurda postanawia wyruszyć na wyprawę. Towarzyszy mu niezwykle energiczny reniferek Chichotek. Po drodze spotyka ich wiele niezwykłych przygód, ale zawsze znajduje się ktoś kto chętnie im pomoże.

Wrażenia rodzica: Ciekawa i ciepła książka o przyjaźni, przygodach, odwadze. Bardzo wciągająca i zabawna. Tekstowi towarzyszą czarno-białe ilustracje i tu mam pewien niedosyt, moim zdaniem kolory trochę rozjaśniłyby szatę graficzną. Rozdziały nie są długie, fabuła nie jest skomplikowana, ale na początku trochę gubiliśmy się w wielu bohaterach opowieści.

Wrażenia dziecka: Chłopcom bardzo podobała się ta książka. Czytaliśmy ją na wakacjach i woleli posłuchać jeszcze jednego rozdziału niż iść na basen. Chyba nie może być lepszej rekomendacji.

Sugerowany wiek: 5+

Ogólna ocena: Polecam, bardzo ciekawa książka przygodowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz