sobota, 21 września 2013

Gol! Ruszamy do Brazylii!

Tytuł: Gol! Ruszamy do Brazylii!
Autor: Luigi Garlando
Wydawnictwo: SylabusStreszczenie: Piłkarska drużyna Cebulek jedzie na wakacje do Brazylii. Tam trenują grę, żeby pokonać przeciwników w nadchodzącym sezonie podwórkowym. Oprócz tego zwiedzają Rio de Janeiro i poznają ciekawostki na temat życia w tym mieście. I oczywiście mnóstwo czasu spędzają na plaży. Pod koniec pobytu jadą na mecz na słynnej Maracanie a ich kapitan dostaje szansę na grze w meczu młodzików.

Wrażenia rodzica: W książce jest sporo ciekawostek o piłce nożnej, słynnych zawodnikach, o Rio de Janeiro. Bohaterowie są wyraziści i czytelnik się nie nudzi. Jest tu też sporo "morałów" (nienarzucających się) - o tym, że nie ważna jest wygrana tylko dobra zabawa, pokazane są losy biednych dzieci, duży nacisk położony jest na siłę przyjaźni.

Wrażenia dziecka: Chłopcom bardzo się podobało. Byli zafascynowani fragmentami dotyczącymi piłki nożnej, poruszyły ich losy poszczególnych bohaterów i najwyraźniej się z nimi "zżyli" bo kilkakrotnie wracali do nich w rozmowach.

Sugerowany wiek: 6+

Ogólna ocena: Polecam, szczególnie fanom piłki nożnej. Dobra na wspólne czytanie, ale też na samodzielną lekturę trochę starszych dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz