piątek, 10 maja 2013

Zimowa wyprawa Ollego

Tytuł: Zimowa wyprawa Ollego
Autor: Elsa Beskow
Wydawnictwo: ZakamarkiStreszczenie: Olle dostaje na urodziny prawdziwe narty. Nie może już się doczekać zimy. Kiedy w końcu nadchodzi, wybiera się do lasu. Tam spotyka Wuja Szrona, który zabiera go do pałacu Króla Zimy. Po drodze spotykają Ciotkę Odwilż, którą Wuj Szron przepędza. W pałacu Olle obserwuje jak mali Lapończycy robią narty, sanki, łyżwy i ciepłe skarpety. W przerwie wszyscy idą na zewnątrz i świetnie się bawią. Wieczorem zaprzęgiem renifera Olle wraca do domu. Ta zima trwa wyjątkowo długo, może pomogły nawoływania Ollego i jego braciszka:
Ciotko Odwilż, niecnoto,
nie zamieniaj śniegu w błoto!

Ciotko Odwilż, prosimy,
nie zabieraj nam zimy!

W końcu jednak Ciotka Odwilż przyszła a tuż za nią przyleciała Księżniczka Wiosna i chłopcy pomyśleli, że Ciotka Odwilż jednak nie jest taka zła.

Wrażenia rodzica: To jest zdecydowanie jedna z moich ulubionych książek dla dzieci. Wspaniały, magiczny tekst. Kiedy go czytamy, czujemy się jakby przeniesieni do nierealnego świata. Książka w przepiękny sposób wprowadza dziecko w świat przyrody, pór roku. Ilustracje są cudowne, a książka jest przepięknie wydana, stylizowana na starą, co świetnie komponuje się ze stylem ilustracji, które podobnie jak tekst, powstały w 1907 roku. 

Wrażenia dziecka: Na obydwu chłopcach książka zrobiła duże wrażenie i obydwoje bardzo ją polubili. Lubimy do niej wracać, szczególnie w okresie oczekiwania na zimę.

Sugerowany wiek: 3+

Ogólna ocena: Fantastyczna książka. Polecam!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz