piątek, 31 maja 2013

Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Tytuł: Doktor Dolittle i jego zwierzęta
Autor: Hugh Lofting
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza

Streszczenie: Po analizie słów kluczowych, wyszukiwanych w google, z których generowany jest spory ruch na moim blogu, postanowiłam nie umieszczać streszczeń lektur szkolnych, mimo że "streszczenia" na moim blogu to nie takie typowo szkolne wypracowania, tylko tak naprawdę krótkie notatki, które mają dać rodzicom szukającym książek dla swoich dzieci pogląd o tym, o czym jest dana książka. Bardzo mnie smuci, że nawet streszczenia lektur w nauczaniu początkowym są tak często wyszukiwane. A to dlatego, że wydaje mi się, że to nie same dzieci są inicjatorami tych poszukiwań tylko albo robią to ich rodzice, albo rodzice dzieciom taki sposób podsuwają.
Szanowny rodzicu, który trafiłeś na tą stronę, szukając streszczenia książki Doktor Dolittle i jego zwierzęta - przeczytanie jej dziecku zabierze Ci 3-4 wieczory (po nie dłużej niż 0,5h). Kolejny wieczór spędzicie na wspólnym napisaniu streszczenia. Spróbuj a może się przekonasz, że wspólne czytanie to świetna zabawa. Potem będziesz mógł skorzystać z mojego bloga, żeby znaleźć propozycje kolejnych lektur.
 
Wrażenia rodzica: Książki mojego dzieciństwa darzę szczególnym sentymentem. Seria o doktorze Dolittle była jedną z moich ulubionych lektur.
Książka znajduje się na "Złotej liście" fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom w kategorii wiekowej 4-6. Myślę, że nadaje się dla 5-6-latka, mimo że jest lekturą w szkole, którą dzieci czytają w wieku 7-8 lat.

Wrażenia dziecka: M. też bardzo polubił Doktora Dolittle. W pierwszej części akcja jest bardzo dynamiczna, co chwilę opisywane są nowe przygody. Niespełna 4-letni S. też chętnie słuchał i nawet długo potrafił skupić uwagę, ale nie wszystko rozumiał i łatwo się rozpraszał. Jednak zadziwiał mnie ile pamiętał z poprzedniego wieczora jak zabieraliśmy się do lektury.

Sugerowany wiek: 5+

Ogólna ocena: Bardzo ciekawa książka, dla wielu rodziców z pewnością sentymentalna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz