niedziela, 3 marca 2013

Psoty małpki

Tytuł: Psoty małpki
Autor: Agnieszka Frączek
Wydawnictwo: WilgaStreszczenie: Mała małpka uwielbia robić psoty. Woła przyjaciół na pomoc, a kiedy przychodzą straszy ich, rzuca owocami albo wpędza w kolczaste zarośla. Kiedy więc pewnego dnia przyjaciele słyszą rozpaczliwe wołania małpki o pomoc odchodzą przekonani, że to kolejny żart. Tym razem jednak małpka znalazła się w prawdziwych tarapatach, ale pomoc nie nadchodzi. W końcu przychodzi mama małpki i pomaga jej zrozumieć dlaczego przyjaciele nie przybiegli jej na pomoc.

Wrażenia rodzica: Prosta i pouczająca historyjka. Książka ba duży format, bardzo kolorowe ilustracje i dodatkowe atrakcje w postaci futerek, rozkładanek i błyszczącej folii. Na pewno zainteresuje malucha.

Wrażenia dziecka: S. był bardzo przejęty przygodami małpki. Przesłanie jest bardzo proste, tak więc bez problemu je zrozumiał i potem tłumaczył dlaczego nie należy wołać o pomoc, jeżeli się tego nie potrzebuje i dlaczego nie należy krzywdzić przyjaciół. Wielką frajdą sprawiła mu rozkładanka na końcu, w której hipcio wskakuje do błota i ochlapuje małpkę. Mała rzecz a cieszy :)

Sugerowany wiek: 2+

Ogólna ocena: Dobra propozycja na pierwsze lektury malucha.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz