czwartek, 27 grudnia 2012

Nudzimisie

Tytuł: Nudzimisie
Autor: Rafał Klimczak
Wydawnictwo: SkrzatStreszczenie: Pewnego dnia Szymon bardzo się nudzi. Siedzi w pokoju i krzyczy "nudzi mi się!". Przychodzi tata i pyta się go czy woła nudzimisie. Opowiada synkowi o tajemniczej bajkowej krainie zamieszkanej przez nudzimisie, których zadaniem jest zabawianie nudzących się dzieci. Jak tylko tata wychodzi z pokoju Szymek próbuje zawołać tajemnicze stworki. Udaje mu się i poznaje małego, sepleniącego łakomczuszka Hubka. Książka składa się z 7 rozdziałów. Na zmianę znajdujemy się w świecie ludzi i krainie nudzimisiów. Każdy rozdział jest pouczający i zawiera ważną lekcję: o przestrzeganiu zasad, o tym, że nie należy się zbytnio objadać, o tym, że bicie siostry to nie jest wcale fajna zabawa, o tym, ze nie należy kłamać.

Wrażenia rodzica: Książka bardzo mi się spodobała. Uwielbiam takie opowieści wprowadzające w zwykłe życie element bajkowy. Z tym właśnie kojarzy mi się dzieciństwo. Przygody Szymka i nudzimisiów są zabawne, interesujące a przy tym pouczające. Jednak morał nie jest narzucający się, więc nie czyta się tego jak kazania. W książce jest dużo kolorowych ilustracji, litery są duże, więc książka nadaje się dla dzieci wprawiających się w samodzielnym czytaniu.

Wrażenia dziecka: Chłopaki byli oczarowani tą książkę. Nie muszę chyba pisać, że jak tylko skończyliśmy pierwsze czytanie zamknęli się w pokoju i próbowali przywołać nudzimisie. M. nie może doczekać się już kolejnych części przygód sympatycznych stworków.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Bardzo ciekawa i pouczająca książka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz