niedziela, 9 grudnia 2012

Bajka o drzewie

Tytuł: Bajka o drzewie
Autor: Eliza Piotrowska
Wydawnictwo: BiobooksStreszczenie: Prosta opowieść, w której głównym bohaterem jest drzewo. Dowiemy się jak rośnie, jak zmienia się razem z porami roku, jak pożyteczne jest dla zwierząt. Ale najważniejsze przesłanie jest następujące: "Szumią sny w zielonej głowie, (bo ma drzewo sny jak człowiek). Tysiąc uczuć w nim dojrzewa (bo jak ludzie czują drzewa).
Książka znajduje się na Złotej Liście fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Wrażenia rodzica: Piękna książka kształtująca świadomość ekologiczną dzieci. Głównym bohaterem jest drzewo, to wokół niego wszystko się dzieje. Bez niego nie było by tej opowieści. W nienachalny sposób ta książeczka uświadamia dziecku jak ważna jest otaczająca nas przyroda i że ona też ma swoje życie i historie do opowiedzenia. Książka wydana jest na ekologicznym papierze bezdrzewnym, ale nie ma nic wspólnego z szarym papierem makulaturowym. Szata graficzna cieszy oko i wprowadza nas w nastrój opowieści.

Wrażenia dziecka: M. i S. chętnie słuchali tej opowieści, oglądali obrazki, liczyli słoje na pniu. Mam nadzieję, że lektura takich książek sprawi że będą bardziej wrażliwi na otaczającą ich przyrodę.

Sugerowany wiek: 2+

Ogólna ocena: Polecam, świetna pierwsza lekcja ekologii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz