niedziela, 5 sierpnia 2012

Tajemnica piramidy

Tytuł: Tajemnica piramidy czyli Lili na tropie mumii
Autor: Knister
Wydawnictwo: Nasza KsięgarniaStreszczenie: Pewnego dnia Lili znalazła księgę czarów, pozostawioną przez roztrzepaną czarownicę. Lili swoje znalezisko utrzymuje w najgłębszej tajemnicy. Dzięki księdze przeżywa wspaniałe przygody - jej ulubionym czarem jest ten, który przenosi w czasie i przestrzeni, trzeba tylko mieć jakiś przedmiot, z miejsca do którego chce się udać. Kiedy do miasta przyjeżdża wystawa ze starożytnego egiptu, Lili od razu wie, że następnym miejscem, które odwiedzi do piramida. A zadanie do wykonania to rozwikłanie zagadki mumii odnalezionej przez niemieckiego odkrywcę Fryderyka Walterbacha.

Wrażenia rodzica: Bardzo ciekawa opowieść, wprowadzająca dziecko w świat starożytnego Egiptu. Duże, wyraźne litery ułatwią początkującemu czytelnikowi lekturę. Odradzam czytanie z bojaźliwymi maluchami, książka nie jest straszna, ale są momenty które mogą trochę nastraszyć.

Wrażenia dziecka: M. bardzo lubi przygody Lili. Każda część wprowadza w inny, interesujący świat. Mumie, klątwa faraona, piramidy, pułapki na pewno zainteresują każdego ciekawskiego czytelnika.

Sugerowany wiek: 6+

Ogólna ocena: Bardzo ciekawa opowieść o piramidach i mumiach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz