poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Polowanie na lisa

Tytuł: Polowanie na lisa
Autor: Sven Nordqvist
Wydawnictwo: Media RodzinaStreszczenie: Do Pettsona i jego kota Findusa przychodzi sąsiad i ostrzega przed grasującym w okolicy lisem. Zapowiada, że przygotował strzelbę i jak tylko lis się pojawi to go zastrzeli i to samo radzi Pettsonowi. Findus stanowczo protestuje: "Do lisów nie należy strzelać. Trzeba je wystawiać do wiatru. Ja zawsze tak robię." I tak, cały dzień mija Pettsonowi i Findusowi na wymyślaniu i konstruowaniu pułapki na lisa. Ale kiedy przychodzi moment, na który czekali, coś idzie nie tak jak zaplanowali.

Wrażenia rodzica: Zabawna historyjka, bardzo barwne ilustracje pełne szczegółów. Tekst nie jest jednak łatwy, na pewno nie nadaje się dla początkujących maluchów. Zdania są długie, dużo jest dość długich dialogów.

Wrażenia dziecka: S. spodobała się opowieść o Pettsonie i jego kocie (albo o Findusie i jego panu), ale nie zrozumiał całej treści po pierwszym czytaniu. Gubił się przy długich dialogach, fabuła też jest dość "pokręcona". Ale ilustracje wszystko nadrabiają, bo są tak szczegółowe, że z samych obrazków można zrozumieć całą historię. Przy kolejnych czytaniach już znał fabułę i świetnie się bawił.

Sugerowany wiek: 4+

Ogólna ocena: Polecam, na pewno sięgniemy po kolejne przygody Pettsona i Findusa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz