poniedziałek, 4 czerwca 2012

Pan Popper i jego pingwiny

Tytuł: Pan Popper i jego pingwiny
Autor: Richard i Florence Atwater
Wydawnictwo: Polityka Spółdzielnia PracyStreszczenie: Tytułowy pan Popper jest malarzem pokojowym w małym spokojnym miasteczku Cicha Woda. Pod koniec września zwykle kończą się zlecenia i pan Popper wypoczywa w domu spędzając czas na czytaniu książek o biegunie południowym. Jednak ta zima okaże się zupełnie inna. Wszystko zaczyna się od wiadomości radiowej od podziwianego przez naszego bohatera admirała Drake'a. Wkrótce przychodzi zapowiedziana przesyłka z Antarktyki - w domu przy Alei Wspaniałej Stopy zamieszkał pingwin! Przeczytajcie sami, żeby się przekonać jak to się stało, że nie minęło wiele czasu a w piwnicy pana Poppera mieszkało już 12 pingwinów. A wiadomo - utrzymanie takiej gromadki kosztuje. Dlatego cała rodzina Popperów wraz ze swoimi podopiecznymi udaje się w tournee po cyrkach. Bawili się tak wspaniale, że ani się obejrzeli a już skończyła się zima i zaczęło robić się coraz cieplej...

Wrażenia rodzica: Książka znajduje się na Złotej Liście fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. Jest bardzo zabawna ale przy tym pouczająca. Zaciekawi zarówno przedszkolaka jak i starsze dziecko. Nawet rodzic nie może się doczekać co też wymyśli niesforna gromadka.

Wrażenia dziecka: M. był książka zachwycony. Nie chciał słyszeć, że dalej poczytamy następnego dnia. Książka jest dość długa jak na 5-latka ale nie miał najmniejszego problemu żeby śledzić fabułę.

Sugerowany wiek: 5+

Ogólna ocena: Polecam. Pozycja obowiązkowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz