środa, 25 kwietnia 2012

Kukuryk

Tytuł: Kukuryk
Autor: Marisa Nunez, Helga Bansch
Wydawnictwo: TakoStreszczenie: Kurczaczek Kukuryk wybiera się po chrust, zeby mama mogła mu upiec babkę. Spotyka kota Huncwota, który puszcza go wolno, pod warunkiem, ze dostanie pół babki. Beztroski kurczaczek jednak szybko zapomina o niebezpieczeństwa i zjada całą babkę. Za chwilę mama i Kukuryk słyszą pukanie do drzwi...

Wrażenia rodzica: Zabawna, trzymająca w napięciu historyjka z morałem. Piękne ilustracje doskonale komponują się z tekstem i sprawiają, że perypetie Kukuryka stają nam przed oczami. Szata graficzna świetnie oddaje nastrój i emocje bohaterów. Tekst jest łatwy do zrozumienia, rytmiczny i zabawny. Nie moralizuje ale w prosty sposób pokazuje dziecku jak ważne jest dotrzymywanie obietnic.
Niejednolita czcionka (duże litery opisujące krzyk, wytłuszczone słowa) sprawiają, że to ciekawy materiał do nauki samodzielnego czytania.

Wrażenia dziecka: Ciągłe wracanie do tej książki jest najlepszym świadectwem, że dziecku się podoba. Razem z Kukurykiem i jego mamą przeżywa emocje. Nauka płynąca z tej opowieści też została bardzo łatwo odczytana.

Sugerowany wiek: 2+

Ogólna ocena: Polecam tę książkę jako wprowadzenie do czytania dłuższych tekstów. Barwne ilustracje na pewno pomagają dziecku utrzymać dłużej skupienie a historia sama w sobie nawet największego wiercipięte utrzyma w napięciu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz