piątek, 10 października 2014

Magiczne drzewo. Gra.

Tytuł: Magiczne drzewo. Gra.
Autor: Andrzej Maleszka
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy ZnakStreszczenie: Niestety okazuje się, że czar wypowiedziany pod koniec Pojedynku nie zadziałał na klona i Ikuk nadal istnieje. Zaszył się gdzieś i szykował do kolejnego starcia. Napada na Galerię Globo, a oskarżonym zostaje oczywiście Kuki. Trafia do poprawczaka. Sytuacja wydaje się beznadziejna, ponieważ mama Kukiego na rok pozbawiała czerwone krzesło magicznej siły. Przyjaciele odnajdują jednak kolejny przedmiot wykonany z magicznego drzewa - kostkę do gry, która spełnia życzenie jeżeli wypadnie 6. Natomiast jeżeli wypadnie 1 wydarza się przeciwieństwo wypowiedzianego życzenia. Kuki, Blubek, Gabi i Budyń wyruszają w bardzo niebezpieczną podróż do twierdzy złego klona.

Wrażenia rodzica: Ta część była dla mnie bardzo podobna do Olbrzyma i również mniej mi się podoba niż pozostałe. Za dużo jak dla mnie robotów, broni, walki. Akcja jest bardzo wartka, cały czas coś się dzieje, nie ma chwili odpoczynku.
Książka znajduje się na Złotej Liście fundacji Cała Polska czyta dzieciom w kategorii wiekowej 8-10 lat.

Wrażenia dziecka: Jak można się było spodziewać im więcej akcji, robotów i broni tym lepiej, jeżeli chodzi o moich synów. Słuchali książki z zapartym tchem i każdą wolną chwilę poświęcali na słuchanie. Nosili za mną książkę i nie dawali wytchnienia.

Sugerowany wiek: 5+

Ogólna ocena: Mimo wszystko polecam jako lekturę dla całej rodziny, na każdej stronie wielka dawka akcji i emocji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz