piątek, 31 stycznia 2014

Klementyna lubi kolor czerwony

Tytuł: Klementyna lubi kolor czerwony
Autor: Krystyna Boglar
Wydawnictwo: Dwie siostryStreszczenie: Rodzeństwo Marek, Asia i Pulpet spędzają wakacje na wsi na skraju lasu. Pewnego wieczora znajdują tam małą zapłakaną dziewczynkę. Mówi im, że była z nią Klementyna ale się zgubiła. Dzieci postanawiają przeprowadzić akcję ratunkową i odnaleźć Klementynę. Równolegle na poszukiwania wybierają się bracia Bolek i Olek i syn milicjanta Tolek ze swoim psem. Tuż po zmroku rozpętuję się burza. Tymczasem dorośli, nic nie wiedząc o trwających trzytorowo poszukiwaniach, również organizują akcję ratunkową.
Książka wydana jest w serii Mistrzowie Ilustracji, szatę graficzną opracował Bogdan Butenko (jak zwykle wspaniale).

Wrażenia rodzica: Pomysł wydaje się bardzo dobry, ale akcja okropnie się ciągnie. Dodatkowo każdy wątek jest dość szczegółowo omawiany i łatwo zapomnieć co działo się w pozostałych. Zakończenie bardzo mnie rozczarowało.

Wrażenia dziecka: M. nie domyślił się od razu jak potoczy się akcja (ja wiedziałam po paru stronach czego się spodziewać) więc książka go nie nudziła. Ale też szczególnie go nie zainteresowała. Zakończenie mu się podobało, był bardzo rozbawiony. Dla S. książka była za nudna i nie potrafił się skupić na akcji.

Sugerowany wiek: 6+

Ogólna ocena: Nas nie wciągnęła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz