środa, 14 listopada 2012

Magiczne drzewo. Olbrzym

Tytuł: Magiczne drzewo. Olbrzym
Autor: Andrzej Maleszka
Wydawnictwo: ZnakStreszczenie: Podczas trzydniowej burzy piorun trafia w olbrzymi stary dąb. Nie było to zwykłe drzewo, miało magiczną moc. Drewno trafia do tartaku, gdzie pocięto je na deski, a następnie wyprodukowano z nich wiele przedmiotów. Jeden z nich to czerwone krzesło, które trafia w ręce trójki rodzeństwa. Pewnego dnia, kiedy najmłodszemu z rodzeństwa, Kukiemu, kolejny raz dokuczył kolega ze szkoły Blubek, chłopiec zabiera krzesło do szkoły żeby się zemścić. Jednak zamiast zemsty Blubek wyczarowuje potwora o siedmiu wcieleniach, który nie dość że niszczy szkołę to jeszcze pali czerwone krzesło. Rodzice Kukiego muszą zapłacić za szkody 5 milionów inaczej trafią do więzienia. Kuki wraz z Blubkiem i koleżanką z klasy Gabi udają się w podróż do Szanghaju aby zdobyć inny przedmiot z magicznego drzewa i uratować rodziców. Po drodze prześladuje ich potwór, z którym muszą ciągle walczyć. Ich jedyną bronią jest nadludzka siła Kukiego, którą zdążył wyczarować przed utratą czerwonego krzesła.

Wrażenia rodzica: Ten tom przygód Kukiego mniej mi się podobał niż czerwone krzesło. Za dużo fantastyki, jak dla mnie już mocno przesadzone. W czerwonym krześle mamy do czynienia z magią ale ogranicza się ona jedynie do cudownej mocy krzesła. Pozostałe wydarzenia mogłyby się wydarzyć. Ale mimo wszystko książka mi się podobała, bohaterowie są sympatyczni, akcja wartka, dialogi dowcipne.
Książka znajduje się na Złotej Liście fundacji Cała Polska czyta dzieciom w kategorii wiekowej 8-10 lat.

Wrażenia dziecka: M. był równie zauroczony tym tomem jak poprzednim. Nie dawał mi wytchnienia i wszędzie zabierał ze sobą książkę i męczył mnie żeby mu czytała. S. również chętnie słuchał, obydwaj bardzo zainteresowali się przygodami trójki przyjaciół.

Sugerowany wiek: 5+

Ogólna ocena: Polecam. Świetna książka dla całej rodziny.

11 komentarzy:

 1. Dzięki za krótkie streszczenie

  OdpowiedzUsuń
 2. książki nie idzie pożyczyć

  OdpowiedzUsuń
 3. Wymagają w szkołach czytania lektur i porzycznia z bibliotek szkolnych wołają na komitet rodzicialski z apelem że zakupią za to lektury czego nie robią nauczycielka potem mówi prosze sobie wypożyczyć w innej bibliotece albo kupić albo czytać online.

  OdpowiedzUsuń
 4. To nie ta czesc to magiczne drzewo i czerwone krzesło

  OdpowiedzUsuń