środa, 25 września 2013

Daleki rejs

Tytuł: Daleki rejs
Autor: Anna Onichimowska
Wydawnictwo: LiteraturaStreszczenie: Paweł codziennie zagląda do skrzynki na listy. Liczy na to, ze dostanie list od taty, który pewnego dnia zniknął. Chciałby móc do niego pisać, ale tata nie zostawił adresu. Pewnego dnia w skrzynce znajduje list zaadresowany do niego. Okazuje się, że napisał do niego Tajemniczy Dżejms. Od tej pory chłopcy regularnie ze sobą korespondują. Planują wypłynąć razem w rejs, mogliby przy okazji poszukać taty Pawła. Równolegle zmieniają się na lepsze stosunki Pawła z młodszym bratem.

Wrażenia rodzica: Bardzo mi się ta książka podobała. W subtelny sposób pokazuje delikatne stosunki panujące w rodzinie, która znalazła się w trudnej sytuacji. Obserwujemy jak bracia odnajdują łączącą ich więź. Wczuwamy się w odczucia bohatera. To książka o przyjaźni, stosunkach między rodzeństwem i problemach rozbitej rodziny.

Wrażenia dziecka: M. wciągnęła fabuła, był bardzo ciekawy kim jest tajemniczy Dżejms. Udało mu się domyślić kto za tym wszystkim stoi szybciej niż Pawłowi. Niepokoiło go tylko, że losy taty nie zostały w żaden sposób opisane, nie mógł pojąć, że tata może tak po prostu zniknąć z życia dzieci.

Sugerowany wiek: 6+

Ogólna ocena: Polecam, bardzo mądra książka.

5 komentarzy:

 1. no spoko ale za nudna

  OdpowiedzUsuń
 2. ta jasne ja to mam w 5 klasie

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka jest idiotyczna :
  Po pierwsze cała książka jest nudna
  Po drugie książka zawiera same listy
  Więc nie wiem w ogóle co jest w niej fajnego albo mądrego
  Malinka Susu

  OdpowiedzUsuń