poniedziałek, 27 października 2014

Gucio i Cezar

Tytuł: Gucio i Cezar
Autor: Krystyna Boglar, Bohdan Butenko
Wydawnictwo: Dwie SiostryStreszczenie: Gucio i Cezar to seria komiksów, które powstały w latach 60 i 70 tych. Początkowo były drukowane w czasopiśmie "Świerszczyk", później ukazały się w formie zeszytów. Na podstawie komiksów powstał serial animowany.
Tytułowi bohaterowie to wiecznie głodny hipopotam Gucio i jego rozważny przyjaciel i towarzysz Cezar. W pogoni za marchewkami Gucio ładuje się w kłopoty. Z pomocą rusza mu zawsze przyjaciel. Czasami wspólnie wyruszają z misją uratowania księżniczki. Często zostają schwytani i muszą ratować się brawurową ucieczką.

Wrażenia rodzica: Jak już zapewne wiecie uwielbiam kreskę Butenki. Ten komiks to dla mnie prawdziwa perełka. Polecam gorąco, nawet tym (a może przede wszystkim), którzy uważają, że komiks to gorsza forma książki i nie warto ich czytać. Ta pozycja świetnie nadaje się dla najmłodszych czytelników, z powodu dużych, wyraźnych rysunków i co najważniejsze - liter. Warto podkreślić, że nie ma tu przemocy (jeżeli nie liczyć oczywiście porwań, uwięzień i ucieczek :).
Książka jest bardzo porządnie wydana. Twarda oprawa i grube kartki sprawiają, że różni się od typowych komiksów, niestety również ceną. Ale myślę, że warto. To lektura ponadpokoleniowa.

Wrażenia dziecka: M. bardzo polubił tę książkę. Zdecydowanie woli jak ja mu czytam, więc jak przynoszę coś ze słowami, że to książka do samodzielnego czytania to zawsze marudzi. Pierwszą przygodę przeczytałam mu więc sama a potem nie mogłam go oderwać. W innych komiksach (np. Asteriksie i Obeliksie) są za małe litery - strasznie go to męczy i zniechęca, tu wielkość czcionki jest idealna. S. też polubił Gucia i Cezara. Marudzi tylko, że woli jak ja mu czytam a nie M. bo jego nie rozumie :)

Sugerowany wiek: 7+

Ogólna ocena: Polecam wszystkim od 4-99 lat!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz