środa, 19 listopada 2014

Poczta dla Tygryska

Tytuł: Poczta dla Tygryska
Autor: Janosch
Wydawnictwo: ZnakStreszczenie: Miś i Tygrysek to najlepsi przyjaciele. Nie lubią się rozstawać, ale czasami Miś musi iść na ryby. Pewnego razu Tygrysek wpada na pomysł, żeby Miś napisał do niego list. Początkowo nikt nie chc dostarczyć listu - ani ryba, ani myszka ani gęś. Na szczęście zadania podjął się Zając. Pomysł tak się spodobał zwierzątkom w lesie, że Zające pozakładały skrzynki na listy dla wszystkich mieszkańców lasu. Wkrótce Miś i Tygrysek za pomocą kretów stworzyli nawet leśną linię telefoniczną.

Wrażenia rodzica: Bardzo ciepła opowiastka. Tekst jest prosty w odbiorze, nie za długi i bardzo pięknie zilustrowany. Bardzo zgrabna historyjka o przyjaźni, współpracy i pokonywaniu przeszkód.

Wrażenia dziecka: Mimo że S. słucha już długich powieści to nadal bardzo lubi ilustrowane książeczki. Ta pozycja nie jest ani zbyt krótka ani infantylna więc świetnie się dla niego nadaje. S. bardzo polubił tę książeczkę, chętnie ją sam studiuje, ze względu na bogate ilustracje, które opowiadają całą historię.

Sugerowany wiek: 3+

Ogólna ocena: Polecam, bardzo ciepła historyjka dla maluchów i przedszkolaków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz