wtorek, 12 listopada 2013

Magiczne Drzewo. Pojedynek.

Tytuł: Magiczne Drzewo. Pojedynek.
Autor: Andrzej Maleszka
Wydawnictwo: ZnakStreszczenie: Kuki, Gabi i Blubek planują świetne wspólne wakacje i w tym celu wyczarowują wielofunkcyjny pojazd: dra-kulę. Niestety ich rodzice nie chcą o tym słyszeć. Mama Kukiego zapisała go na obóz szachowy. Kuki nie chce jechać, jest załamany. Mama próbuje go przekonać, że ten obóz to będzie fantastyczna przygoda. Zapomina, że jak mu tego życzy siedzi na czerwonym krześle. Od tego momentu wszystko zaczyna się układać wspaniale: okazuje się że rodzice Blubka i Gabi tez ich zapisali na ten obóz. Na miejscu trójka przyjaciół odkrywa kolejny przedmiot z Magicznego Drzewa - figurki szachowe. Kuki postanawia na próbę stworzyć swojego sobowtóra. Jednak wypowiadając czar nie wie o ważnej właściwości magicznych figur - białe tworzą dobre czary a czarne złe. A klona Kuki stoworzył za pomocą czarnej figurki... Obóz szybko przeistacza się w wojnę o przetrwanie pomiędzy trójką przyjaciół i nowymi znajomymi: Zulą i Nikodemem a złym klonem Ikukiem.

Wrażenia rodzica: Trzymająca w napięciu historia. Tym razem bohaterowie nie przemierzają pół świata, akcja dzieje się na wyspie. Jest w książce kilka niekonsekwencji ale generalnie to bardzo wciągająca lektura - nawet dla dorosłego.
Książka znajduje się na Złotej Liście fundacji Cała Polska czyta dzieciom w kategorii wiekowej 8-10 lat.

Wrażenia dziecka: Chłopcy uwielbiają serię o Magicznym Drzewie. jak tylko przyniosłam ten tom nie chcieli robić nic innego tylko ją czytać. Pierwszego dnia przeczytaliśmy...200 stron! Nawet 4-letni S. doskonale nadąża za fabułą i nie nudzi się nawet po godzinie czytania. Z niecierpliwością czekają na zdjęcia - żałują że jest ich stosunkowo niewiele.

Sugerowany wiek: 5+

Ogólna ocena: Polecam, świetna lektura dla całej rodziny! Niektóre części serii czytaliśmy już dwukrotnie i na pewno się nie nudzą.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz