poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Wielka Wyprawa Ciumków

Tytuł: Wielka Wyprawa Ciumków
Autor: Paweł Beręsewicz
Wydawnictwo: SkrzatStreszczenie: Tato Ciumko wpadł na pomysł Wielkiej Wyprawy. Długo błądził po mapie i w końcu wybór padł na Prowansję. Ich dom oddalony jest od Prowansji o 1831 km. Zakładając, ze dziennie przejeżdżaliby na rowerze ok. pięćdziesięciu kilometrów, podróż tam i spowrotem zajęłaby siedemdziesiąt cztery dni. Wakacje trwają jednak tylko siedemdziesiąt dwa dni, Ciumkowie postanowili więc zacząć w Nicei. Dotarli tam samolotem, co nie było prostą sprawą biorąc pod uwagę, że mogli zabrac tylko sto kilgroamów bagażu, a same rowery to już 60. Na szczęście, mimo wielkich obaw Grześka pierwszy etap podróży minęła bez większych przygód. Za to czternaście dni Wielkiej Wyprawy obfitowały w przygody, przebite dętki i kontuzje.

Wrażenia rodzica: Bardzo ciekawa książka, która sprawia, że samemu zaczyna się planować własną wyprawę. To jedna z tych książek dla dzieci, których czytania nie może doczekać się cała rodzina.

Wrażenia dziecka: M. bardzo podobała się książka, ale spytany czy chciałby wybrać się w taką podróż odpowiedział bez wahania: nigdy w życiu!

Sugerowany wiek: 5+

Ogólna ocena: Polecam na wspólne czytanie dla całej rodziny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz